Jak bezpiecznie kupić mieszkanie?

Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja. O czym pamiętać, aby po czasie nie żałować podjętej decyzji?

Decydując się na kupno własnego M, pod uwagę powinniśmy wziąć wielkość potencjalnego mieszkania, jego lokalizację, to, czy ma być ono z rynku pierwotnego czy wtórnego oraz czy ma to być mieszkanie z bloku czy może w kamienicy. Oprócz tego, przejść musimy przez szereg procedur.

Najwięcej ogłoszeń mieszkaniowych znajdziemy w Internecie wpisując w wyszukiwarkę frazę taką jak „mieszkanie Łódź”. Warto także udać się na targi mieszkaniowe i zebrać katalogi poszczególnych wystawców.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, zapoznajmy się z planem zagospodarowania przestrzennego okolic wybranej przez nas nieruchomości. Upewnijmy się, że nie znajduje się ona w pobliżu pasa szybkiego ruchu i sprawdźmy jakie inwestycje są planowane w najbliższym sąsiedztwie na kolejne lata.

Gdy planujemy zakup mieszkania na rynku pierwotnym, niezwykle istotne jest także sprawdzenie nieruchomości firmy deweloperskiej. W tym celu, warto prześledzić zrealizowane dotychczas przez nią inwestycje i sprawdzić opinie na jej temat w sieci. O wiarygodności dewelopera świadczyć może także obecność wśród członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Gdy inwestycja deweloperska jest na wstępnym etapie budowy, warto także upewnić się, czy deweloper uzyskał prawomocne pozwolenie na nią. Gdy kupno mieszkania finansowane będzie kredytem hipotecznym, tego typu informacji żądać będzie od nas bank.

Zanim kupimy mieszkanie, zajrzyjmy również do księgi wieczystej. Sprawdźmy czy sprzedający widnieje tam jako właściciel, czy nieruchomość nie ma innych współwłaścicieli i czy nie jest ona zadłużona.

A jakie są Wasze doświadczenia związane z kupnem mieszkania?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s