Sposoby na uniknięcie wypadku przy dobrej pogodzie

Wydawać by się mogło, że do największej ilości kolizji dochodzi w trudnych warunkach drogowych. Jak się jednak okazuje, równie dużo kolizji ma miejsce przy dobrej pogodzie. Poniżej garść przydatnych informacji na ten temat.

Jazda w ciemnych okularach

Ciemne okulary to, owszem, wygodne rozwiązanie, lecz nie sprawdza się ono w każdej sytuacji. Mowa tu na przykład o momencie, gdy wjeżdżamy w strefę zmiennego zachmurzenia, gdzie raz jest bardzo widno, a raz tylko widno. Wówczas okulary przekładają to na widno i ciemno. Podobnie będzie wtedy, gdy przejeżdżamy przez wysoki las, gdzie droga jest wąska lub wjeżdżamy w tunel. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że prowadząc w ciemnych okularach, nasza uważność jest znacząco obniżona w stosunku do nieoświetlonych obiektów oraz uczestników ruchu. Związane jest to z faktem, że nasz wzrok jest przyzwyczajony do wyłapywania z kadru oświetlonych pojazdów.

Jazda pod słońce

Temat z pozoru banalny, lecz gdy słońce znajduje się nad samym horyzontem, jego rażące światło może sprawić kierowcom wiele kłopotu. Zdarza się bowiem, że ochrona słoneczna nie jest w stanie zabezpieczyć oczu kierującego przed bezpośrednim światłem słonecznym. Warto wówczas zatrzymać się na chwilę na parkingu, podnieść do góry fotel kierowcy, wyregulować na nowo lusterka i ruszyć w dalszą drogę. Te kilka minut może uratować nasze zdrowie, a nawet życie.

Na szczęście, mimo, że zdarza mi się jeździć zarówno w słoneczny dzień, jak i śnieżycę, póki co udało się uniknąć kolizji. Auto, jakim jeżdżę to Mazda 3. Znalazłam je zupełnie przypadkiem przez Internet, wpisując w wyszukiwarkę frazę: „Mazda 3 Warszawa”.

Czy Wam zdarzyło się kiedyś mieć wypadek mimo pozornie dobrych warunków na drodze? Piszcie w komentarzach!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s