Jak wybrać nieruchomość pod inwestycję?

Inwestowanie w nieruchomości stanowi jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału, co związane jest z faktem, że rynek ten jest znacznie bardziej odporny na dekoniunkturę gospodarczą. Ewentualne wahania cen są tu mniej gwałtowane niż ma to miejsce w przypadku rynku papierów wartościowych.

Zalety i wady tej formy inwestowania

Stopy zwrotu z inwestycji w nieruchomości nie są tak spektakularne, jak w przypadku akcji, lecz ryzyko inwestycyjne jest tu znacznie mniejsze. W związku z tym, wiele osób decydujących się na bardziej zrównoważoną strategię lokowania środków decyduje się na nieruchomości. Jeżeli chodzi o wady tej formy inwestowania, to zaliczyć można do nich z pewnością dużą kapitałochłonność i upłynnienie inwestycji, które może przysparzać wielu problemów. Rzadko bowiem mamy do czynienia z sytuacją, gdy właścicielowi udaje się sprzedać dom czy mieszkanie w zaledwie kilka dni od umieszczenia ogłoszenia. Przeważnie oferta musi być eksponowana przez kilka tygodni, a niekiedy nawet miesięcy zanim nieruchomość znajdzie nowego nabywcę. Podsumowując, to dobra propozycja dla osób cierpliwych, mogących poczekać na przyszłą realizację zysku. Chcąc zapoznać się z dostępnymi ofertami, wystarczy, że w wyszukiwarkę internetową wpiszemy frazę taką, jak: „nieruchomości Łódź”.

Analiza rynku

Kluczowym elementem w procesie przygotowania inwestycji jest rzetelna analiza rynku oraz związany z tym dalszy wybór nieruchomości. Inwestor powinien dokonać szczegółowej oceny lokalizacji, w której pragnie kupić mieszkanie pod wynajem. Najlepiej, by znajdowało się ono w pobliżu większych skupisk ludzkich, jak uczelnie czy biura. Równie ważna jest odległość od centrum miasta, punktów użyteczności publicznej takich, jak sklep czy przedszkole oraz dostępność komunikacji miejskiej.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s